Zainwestuj w warsztaty rozwoju osobistego

Na przestrzeni minionych, kilku lat, na rynku pracy pojawiły się zawody, których do tej pory próżno było szukać w Polsce. Świat idzie na przód, ludzie się bogacą, wiele problemów, do tej pory uważanych za błahe, obecnie chcemy czym prędzej rozwiązać. Dotyczy to także rozwoju osobistego, w który inwestuje coraz więcej osób, szczególnie w wieku 24-34 lat. Zawód trenera personalnego ma nie jedno oblicze, w zależności od kwalifikacji i wykształcenia taki profesjonalista pomoże nam w inny sposób. Na co można liczyć opłacając usługę coacha? W jakiej sytuacji się zwrócić o pomoc?

Szkolenia personalne

W każdym, większym mieście w naszym kraju organizowane są cyklicznie warsztaty rozwoju osobistego. Są one wstępem do ogólnej pracy nad naszym rozwojem, zawierają wszystkie informacje, które są nam niezbędne do zagłębienia problemu. Aby móc wziąć udział w tego typu warsztatach nie musimy mieć pomysłu na siebie, swoją przyszłość. Są one bowiem prowadzone przez najlepszych specjalistów, którzy po rozmowie z nami odpowiednio nam doradzą. W dzisiejszych czasach coraz częściej odczuwamy niezadowolenie ze swojego życia i podjętych wyborów. Jesteśmy rozgoryczeni jakością życia osobistego, rozwojem kariery, sprawami rodzinnymi. Wiele osób wymiera warsztaty aby odnaleźć siebie, znaleźć sens w życiu, pasję. Obecnie nie jest już niczym kontrowersyjnym fakt, że osoby w wieku dojrzałym całkowicie odmieniają swoją karierę podążając za największą pasją. Praca trenera personalnego jest tutaj ogromna zasługą.

W zależności od oczekiwanego efektu, warsztaty rozwoju osobistego mogą być podzielone na kilka kategorii. Największą popularnością cieszą się szkolenia z poszukiwania odpowiednich ścieżek kariery. Osoby prowadzące spotkania przeważnie są specjalistami w zarządzaniu zasobami ludzkimi, szybko potrafią stwierdzić predyspozycje zawodowe konkretnych osób. Jednak coraz częściej uczestników warsztatów niezadowolonych jest z jakości życia osobistego. W dzisiejszych czasach, kiedy nieustannie dokądś gnamy, robiąc karierę i doszkalając się, często tracimy więzy z najbliższymi. W rezultacie nie możemy porozumieć się z dziećmi czy współmałżonkami i jesteśmy sfrustrowani. Odpowiedni coach pokieruje nami skutecznie, dzięki czemu nauczymy się rozwiązywać z pozoru błahe problemy. Przeważnie trenerzy mają wykształcenie psychologiczne, przez co zajęcia z nimi można traktować jak swego rodzaju terapię.

Jak znaleźć dobrego coacha?

Jeżeli będziemy zadowoleni z warsztatów możemy rozwijać się dalej, tym razem decydując się na indywidualne spotkania z trenerem. Jest to opcja atrakcyjna dla osób z natury introwertycznych, które nie chcą dzielić się obawami z obcymi ludźmi, będącymi uczestnikami warsztatów. W zależności od rozmiaru miasta, w którym mieszkamy, do naszej dyspozycji będzie kilku czy nawet kilkuset trenerów. Jednak nie warto zatrudniać pierwszej osoby z brzegu, na początku warto zrobić mały rekonesans w sieci. Istnej wiele portali tematycznych, na których osoby dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi konkretnego coacha, warto przyjrzeć się im uważnie.

Zobacz więcej na: http://mental-power.pl/warsztaty-rozwoju-osobistego/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rozwój osobisty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.